A disznók a 26. emeleten laknak – függőleges istállókat építettek a húsfüggőség kielégítésére Kínában.
2022. december 03. 19:53
p
8
1
6
Mentés
A kínai Ezhou városának új csodája pont úgy néz ki, mint egy óriási irodaház. Valójában azonban a huszonhat emeletes épület összes szintjét disznók ezrei foglalják el. Az országban kimeríthetetlen az éhség a sertéshús iránt, a 2018 és 2020 közötti sertéspestis azonban mintegy 100 millió disznó halálát okozta, amivel párhuzamosan – és egyértelmű módon – a kereslet is bezuhant.
A sertéságazat azonban láthatóan magához tért, és
az ipari méreteket öltő tenyésztés új megoldásokat hozott magával.
Ezek egyike az Ezhouban látható épület, amely a fulltechnikás nevelési rendszer mellett azzal kísérletezik, hogyan lehet a sertéstelepek méretét nem horizontálisan, hanem függőleges építkezéssel megnövelni.
A malachotelben évente 1-1,2 millió vendéget készülnek elszállásolni, vagyis ennyi röfi fog onnan a vágóhídra menni. Ezzel a betonfarm a világ legnagyobb, egy épületből álló sertéstelepe büszke címet is a magáénak tudhatja, ráadásul éppen mögötte épül az ikertestvére, amely hasonló kapacitásokkal rendelkezik majd. A 800 ezer négyzetméternyi hely
650 000 disznó befogadására alkalmas,
az első 3700 állat október elején érkezett a telepre.
Ami a malacok kiszolgálását illeti: az épületben automata hőmérséklet-szabályozót és szellőztetőrendszert alakítottak ki, az állatok számára pedig
30 ezer etetőpont áll rendelkezésre,
amelynek feltöltését a központi vezérlőteremből irányítják. Az építtető vállalat a melléktermékekre is gondolt: a trágyát biogáz előállítására használják, amelyet természetesen a saját rendszerükben hasznosítanak újra áramtermelésre és fűtésre.
A kínai mezőgazdasági minisztérium 2019-ben tette lehetővé a függőleges sertéstelepek építését. Indoklásuk szerint a sokemeletes termelési modell hatékonyabb, biológiailag biztonságosabb és környezetbarátabb is a hagyományos telepeknél.
Hszi Csin-ping először maradt távol egy BRICS-csúcstalálkozótól – ráadásul épp akkor, amikor India látványosan rivaldafénybe került Brazíliában. A kínai elnök távolmaradása nemcsak Peking belső válságaira, hanem a BRICS eróziójára is utalhat, miközben Lula és Modi gesztusai új geopolitikai egyensúly kezdeteit jelezhetik – akár Washington örömére.
Az ukrán dezinformációs kampány narratívájához hasonló módon próbálták a megvert és elhunyt kárpátaljai férfi kapcsán hitelteleníteni cikkünket – van azonban egy kis bökkenő.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 6 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ólat a trolloknak
2022. december 05. 12:06
Az Állatfarmban persze nem volt ilyen parancsolat, hogy "disznó nem lakik toronyházban" :-D